Jak pachnie magnolia

Znawcy botaniki uważają, że magnolie to jedne z najstarszych roślin na świecie, co może oznaczać, że ich zapach znały prehistoryczne gady. Dziś na świecie mamy około 200 gatunków tych niesamowitych kwiatów i oczywiście wiele rodzajów perfum o tym cudnym aromacie. Ja mam swoje ukochane – Frederic Malle „Eau de Magnolia”.

Poza tym, że chyba każde perfumy tej marki wywołują mój zachwyt, zapach magnolii podany w tej wersji jest zarówno słodko pudrowy, jak i zimny i świeży. To wszystko dzięki sztuczce perfumiarza, który go stworzył, czyli Carlosa Benaima – włączył on do nuty serca wetywerię z grejpfrutem. Wyszła kompozycja ciepła, ale z pazurem, idealna na letnie, słoneczne dni – jakie mam nadzieję zostaną już z nami na dłużej.

W perfumerii Galilu możemy kupić nawet mini wersje zapachu – 10 ml! Co pozwala testować bez rujnowania budżetu:)

To mój ideał, ale uwaga – magnolia jest wyczuwalna w największych perfumowych hitach, takich jak słynny „J`Adore” Diora, „Miracle” Lancome i „Allure” Chanel. Są i takie, które są kwintesencją tego kwiatu – jak „Beautyful Magnolia” Estee Lauder, Acqua di Parma „Magnolia Nobile” lub Jo Malone „Star Magnolia Cologne”. Co takiego uwodzi w zapachu magnolii? Subtelna słodycz. Tak samo dobrze pachnie na kobietach jak i na mężczyznach. Często magnoliowe zapachy są określane jako unisex. Częściej jednak wybierają je kobiety, pewnie ze względu na tę słodycz.

Agnieszka
Agnieszka

Im więcej mam lat, tym temat urody jest ważniejszy. Wymaga pracy, uważności i dbałości. Tym chętniej o tym piszę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *