Kalamina dla każdego

Zero alergenów. Kupuje się ją w postaci gotowego preparatu lub w formie proszku. Bladoróżowy puder mieszamy z wodą, wodą destylowaną, hydrolatami, wodami kwiatowymi a nawet olejkami. Można przyrządzić pastę do oczyszczania twarzy, łagodzenia swędzenia skóry głowy lub dodać proszku kalaminowego do kremu, zwiększając tym samym jego właściwości kojące. W przypadku wyprysków warto nałożyć gęstą pastę z proszku kalaminowego punktowo. Nałożona w ten sposób pomaga wysuszyć niedoskonałości i przyspiesza gojenie. Znikają szybko i bez swędzenia.

Wystarczy odrobina proszku i woda

Jak przygotować kalaminowe medykamenty?

Jeśli chcemy stosować kalaminę punktowo, na wypryski, mieszamy ją (około łyżeczki do herbaty) w czystym naczynku (nie metalowym) z odrobiną przegotowanej wody lub hydrolatu. Nakładamy patyczkiem higienicznym punktowo na wypryski lub podrażnienia. Zmywamy po 15 minutach.

Kalamina od Ministerstwa Dobrego Mydła

Jeśli chcemy zrobić maseczkę z kalaminy mieszamy około 1 łyżki stołowej z odrobiną przegotowanej wody lub hydrolatu do uzyskania konsystencji gęstej pasty. Można wzbogacić maskę o kilka kropel dowolnego, naturalnego oleju roślinnego – jest wtedy delikatniejsza. Rozprowadzamy na lekko wilgotnej twarzy, zmywamy po kwadransie nie dopuszczając do wyschnięcia pasty (pomoże dodatek oleju, spryskiwanie maseczki hydrolatem lub położenie na twarz wykręconego z ciepłej wody niewielkiego ręczniczka). Po dokładnym zmyciu maseczki, nakładamy hydrolat i nanosimy olejek lub krem.

Jeśli chcemy przygotować maseczkę z glinką mieszamy kalaminę (w proporcjach pół na pół lub każdej innej) z wybranymi glinkami (np. białą lub różową). 

Jeśli chcemy stworzyć kalaminowy balsam mieszamy porcję (1 łyżka) ulubionego balsamu ze szczyptą kalaminy i wmasowujemy w ciało. 

Jeśli chcemy dodać kalaminy do kąpieli wsypujemy do ciepłej wody garść lub dwie pudru. Zawsze warto dodać kilka kropel ulubionego oleju. Po kąpieli nakładamy olejek lub balsam.

Testowałyśmy kalaminę w proszku z Ministerstwa Dobrego Mydła. 100g – 28zł, 

Agnieszka
Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *