Marion Cotillard nową twarzą Chanel N ° 5

Dom Mody Chanel prezentuje nową twarz swoich kultowych perfum N ° 5. Kto je zna, ten wie, że to zapach wymagający, do którego się dorasta. A gdy się już go pokocha – to na całe życie. Dlatego ambasadorka N ° 5 musiała być ikoną kobiecości, kobietą piękną, szlachetną, niezwykłą i na wskroś francuską. Taka właśnie jest Marion Cotillard.

Kwintesencja francuskiego szyku: Marion Cotillard

Marion, dziś 45-letnia, zaczęła grać jako mało dziewczynka. Debiutowała w sztukach swojego ojca – aktora, mima i reżysera. Jej matka, Niseema, także była aktorką. Cotillard dorastała w środkowej Francji, w okolicach Orleanu i tam zaczęła studia w Conservatoire d’Art Dramatique. Na dużym ekranie pojawiła się jako 19-latka rolą Mathilde w filmie „L’Histoire du garçon qui voulait qu’on l’embrasse”. Potem były mniejsze role w kilku filmach i wreszcie główna – w filmie telewizyjnym „Chloé” w 1996 roku. Zagrała w nim nastoletnią uciekinierkę zmuszoną do prostytucji. Potem do współpracy przy „Taxi” zaprosił ją Luc Besson. Francuscy krytycy dostrzegli ją kilka lat później w dramacie wojennym „La guerre dans le Haut Pays” i nagrodzili na festiwalu filmowym Autrans. W 2001 roku otrzymała nominację do Cezara za rolę w filmie „Les Jolies Choses”.

W 2003 roku wypłynęła na szersze wody, po kasowym sukcesie filmu „Miłość na żądanie”. Co ciekawe, Marion zagrała w nim córkę polskich emigrantów. Obraz poszedł w świat i piękną Francuzkę dostrzegło Hollywood. Jej talent jako pierwszy wyczuł Tim Burton oferując w rolę „Dużej rybie” w 2003 roku. A potem już były głośne „Bardzo długie zaręczyny” Jeana Pierre’a Jeuneta i Cezar dla najlepszej aktorki. Następnie „Dobry rok” u boku Russella Crowe’a, „Maria” Abela Ferrary i wreszcie jej najważniejsza rola – Edith Piaf. Zdaniem Dahana, reżysera filmu, rola Cotillard, była jedną z najwybitniejszych kreacji w historii filmu. Marion dostała za nią Cezara i Oscara i nagrodę BAFTA.

Złota koronkowa kreacja nawiązuje do sukni Coco z 1937 roku

Od tego czasu Marion Cotillard uchodzi za kwintesencję kobiecości, talentu, szlachetności i francuskiego szyku. Nie dziwne, że upomniała się po nią marka Chanel. „Marion była oczywistym wyborem” – wyjaśnia Thomas du Pré de Saint Maur z Chanel. „Powrót do francuskiej aktorki oznaczał powrót do podświadomego obrazu francuskiej kobiecości, drogiego duchowi Domu Mody Chanel. W Marion Cotillard podoba mi się to, że kiedy gra, pokazuje pewną rezerwę, która ma ogromną moc. Jest jak kobieta CHANEL, która nie ucieka przed sobą, ale staje ze sobą i światem twarzą w twarz”. Marion z kolei zapachem jest od zawsze zachwycona: „Poczułam natychmiastową więź z N ° 5, który jest czymś więcej niż tylko zapachem, jest dziełem sztuki. Coś, o czym zawsze marzyłam”- wyznaje aktorka.

Cotillard kontynuuje linię kobiecych ikon, które były twarzą tego niezwykłego zapachu – Marilyn Monroe, która w 1954 roku mówiła, że jest ubrana tylko w N ° 5, Catherine Deneuve, czy Nicole Kidman. Najnowszy film reklamowy wyreżyserował Johan Renck, twórca głośnego serialu Czarnobyl. Dla Chanel stworzył opowieść o kobiecości i księżycu, które są ze sobą nierozerwalnie złączone we wszystkich kulturach świata. Księżyc symbolizuje kobiecość, ale też tajemniczość i zadumę. W filmie reklamowym widzimy tajemniczą kobietę w czarnej pelerynie spacerującą po zasypanym śniegiem paryskim moście w księżycową noc. Nagle twarz kobiety zostaje rozświetlona hipnotycznym białym światłem. Nagle widzimy ją na księżycu, w lśniącej sukni, wpatrzoną w ukochanego mężczyznę. Wspólnie odlatują. A ona wraca do rzeczywistości.

45 latka, ikona piękna i klasy

Suknia, która widzimy na księżycowym spotkaniu, nawiązuje do kreacji samej Coco Chanel z 1937 roku. Wybrana przez Virginie Viard, dyrektora artystycznego kolekcji CHANEL Fashion, koronkowa suknia ze złotym haftem miała być „całkowicie CHANEL, przeszła, teraźniejsza i przyszła. Ikoniczna”. I taki jest zapach N ° 5, i taka jest Marion Cotillard.

Agnieszka
Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *