Próbki perfum

Wszystkie perfumiarskie marzenia są do spełnienia. Faktycznie niektóre zapachy kosztują bardzo dużo, ale od kiedy perfumierie sprzedają próbki – nawet najdroższe perfumy są w zasięgu ręki. Od kiedy odkryłam próbki, chodziennie pachnę inaczej.

Kiedy słuchałam znawców świata perfum opowiadających o zapachach przyznam, wielu z niech nie mogłam sobie wyobrazić. Bo też wiele zapachów jest po prostu niewyobrażalnych. Kto nie czuł „Portrait of a Lady” temu nie wytłumaczysz zmysłowości tego zapachu. Uznałam zatem, że pora zanurzyć się w świat tych wszystkich najpiękniejszych perfum świata, ale by nie zbankrutować – zaczęłam od próbek. Nie jestem zresztą odosobniona.

Próbki z perfumerii Quality

„Próbkami posiłkuję się od zawsze”, zwierza się Rafał Janta, perfumiarski bloger z portalu charlienose.pl, „preferuję te firmowe, które wyglądają estetycznie i mam pewność, że są świeże. Często zamawiam od producentów tzw. discovery sets, dzięki, którym można zapoznać się z całą ofertą marki. Tzw. próbki nalewane to ostateczność. Staram się je zużywać na 1-2 razy, bo często są nieszczelne i szybko wietrzeją”, dodaje.

Fot: K.Grabowska/Pexels

Okazuje się, że biznes próbek perfum rozwija się w dużym tempie, bo pomaga każdemu. Tak mówi o nim Michał Missala z perfumerii Quality: „Próbka pozwala na przetestowanie zapachu na własnej skórze przed podjęciem decyzji o jego zakupie. Z uwagi na mała skalę produkcji nie wszystkie marki niszowe oferują własne próbki. W Perfumerii Quality mamy więc dwa rodzaje próbek: firmowe oraz przygotowywane przez nas. Próbki dodajemy klientom do każdego zamówienia, zarówno w salonach stacjonarnych, jak i w sklepie internetowym. Nie robimy tego „z automatu” lecz zawsze staramy się dobrać je indywidualnie, aby dać klientowi możliwość przetestowania kompozycji, które mogą być dla niej/niego interesujące”, dodaje.

I działa to tak, że testując nowy zapach na własnej skórze potrafimy się w nim natychmiast zakochać. Jak bez takiego testu kupić perfumy za ponad tysiąc złotych? Za to człowiek zakochany w zapachu jest jak uzależniony, w końcu go kupi. Miłość to miłość.

„Nasze próbki powstają myślą o osobach, które mieszkają poza Warszawą i innymi miastami, w których działają nasze perfumerie”, dodaje Michał Missala. W butiku internetowym PerfumeriaQuality.pl istnieje możliwość zamawiania próbek wszystkich perfum, jakie mamy w ofercie. „Próbki zamawiane online przygotowujemy sami i wysyłamy starannie podpisane w wygodnych epruwetkach z atomizerami. Klienci bardzo chętnie korzystają z tej możliwości. Przygotowaliśmy szereg zestawów tematycznych, które pozwalają zapoznać się od razu z cała gamą zbliżonych pod jakimś względem perfum. Przykładowe zestawy to: perfumy kadzidlane, bestsellery, afrodyzjaki…”.

Próbka zapachu „Argentina” marki MEMO, którą kocham za design

Zwykle próbki słynnych i wychwalanych perfum mają finał w postaci zakupu flakonu, ale oczywiście może zdarzyć się i odwrotnie. Ostatnio zamówiłam taki zapach. Chyba wszyscy blogerzy perfumiarscy zachwycali się nim, a ja… nie mogłam go znieść na skórze. Po pół godzinie od użycia stałam pod prysznicem i robiłam dokładny peeling skropionej nimi skóry. Dobrze, że zaczęłam od próbki za 18 zł, a nie flakonu za 1200 🙂

Próbki mają największe perfumerie. Ostatnio zamawiałam właśnie w Quality (na przykład piękny „LILAC” Amouage), który opisywałam tu, ale także w Galilu i Notino – tu zamówiłyśmy z Honoratą całą serię Juliette has a gun i w sumie wszystkie były ładne, ale „Vanilla Vibes” obie nas w sobie rozkochał. I jeszcze jeden zapach – „Dark Purple” Montale…. oszałamiający, napiszę o nim i o tej marce osobno.

Agnieszka
Agnieszka

Im więcej mam lat, tym temat urody jest ważniejszy. Wymaga pracy, uważności i dbałości. Tym chętniej o tym piszę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *