Nowe produkty Nivea do mycia twarzy

Jeśli chcemy, aby nasze wspaniałe kremy zadziałały, musimy nakładać je na oczyszczoną twarz. To samo – jeśli chcemy by nasza skóra oddychała, przyjęła serum itp. Wszystko sprowadza się do sposobu, jakim oczyścimy skórę. Mycie twarzy nie oznacza opłukania jej pod kranem z wodą, ponieważ to nie usunie ze skóry niemal połowy znajdujących się na niej zanieczyszczeń. Poza zwykłymi zabrudzeniami na powierzchni skóry jest jeszcze sebum, kosmetyki do makijażu o tłuszczowej formule (zwłaszcza wodoodporne) oraz wszelkie zanieczyszczenia rozpuszczalne w tłuszczach.

Od lat dermatolodzy odradzają mycie twarzy mydłem. Jest ono mocno zasadowe, ma odczyn około 10 pH, podczas gdy prawidłowy odczyn skóry wynosi 5,5. Kwaśne środowisko naturalnie ogranicza namnażanie się bakterii, więc kiedy myjąc skórę mydłem podwyższamy je do zasadowego, zwiększamy podatność skóry na wypryski. Czym zatem myć twarz? Tu zasadnicza rzecz: nie czym, a jaką mamy skórę!

W doborze zarówno metody, jak i konkretnego kosmetyku do oczyszczania, warto kierować się typem swojej skóry. Typy cery to kopalnia wiedzy na temat tego, jakie środki są dla nich najkorzystniejsze. Według typów skóry marka NIVEA stworzyła linię produktów do oczyszczania twarzy. Jest zatem linia przeznaczona dla cery normalnej i mieszanej, która delikatnie oraz dogłębnie oczyszcza skórę, pozostawia na niej uczucie świeżości, jednocześnie zapewniając jej zdrowy i zadbany wygląd. Dzięki formule zawierającej witaminę E i naturalny ekstrakt z kwiatu lotosu, skóra jest dokładnie oczyszczona, odświeżona, a także dobrze nawilżona. Drugi produkt – NIVEA Oczyszczający żel do mycia twarzy – wzbogacony o algi oceaniczne zawiera peelingujące mikrogranulki, które dogłębnie oczyszczają pory oraz przy regularnym stosowaniu pomagają zachować kontrolę nad niedoskonałościami cery tłustej i mieszanej.

Trzeci zaś produkt jest dla skóry suchej i wrażliwej (coś dla mnie). NIVEA Łagodnie oczyszczający żel – krem do mycia twarzy z olejkiem migdałowym delikatnie oraz skutecznie oczyszcza i wygładza skórę, nie powodując jej przesuszania się . Formuła wzbogacona o naturalny olejek migdałowy ma właściwości łagodzące i nawilżające skórę. Dzięki temu jest ona głęboko oczyszczona i ukojona oraz zyskuje zdrowy, piękny wygląd. Wszystkie trzy mają dobrą cenę (ok 13 zł) i każdy wybierze coś dla siebie. A kiedy nie do końca wiesz, co jest idealne dla twojej skóry – warto odwiedzić dermatologa. Z pewnością im jesteśmy starsze, tym skóra jest delikatniejsza i bardziej wrażliwa.

Agnieszka
Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *