Detale, które tworzą CHANEL

Marka CHANEL zaprezentowała w Paryżu kolekcję Métiers d’art 2021/22, dzieło Virginie Viard. Pokaz – jak zwykle – oszałamiający, a jednocześnie wprowadził mnie w błogi i marzycielski nastrój. Rozmarzyłam się, by kiedykolwiek zrobić sobie takie kocie oko, jakie tam zobaczyłam. Pytanie, czy jakiś makijażysta podjąłby się makijażu na mojej lekko opadającej powiece… Cóż, marzenia. Ale piękne, podobnie jak zimowy pokaz CHANEL.

Métiers d’art to fantastyczny miks rzemiosła, kreacji i sztuki. Zrzesza kilkuset hafciarzy, rękawiczników, producentów piór i kwiatów, jubilerów, szewców, plisowników, kapeluszników, garbarzy, kaletników, a także ekspertów od jedwabiu i kaszmiru z Francji, Włoch, Hiszpanii i Szkocji. Właśnie z nimi współpracuje Virginie Viard tworząc kreacje dla CHANEL. To zresztą tradycja firmy, bo już sama Gabrielle Chanel współpracowała z najlepszymi paryskimi rzemieślnikami.

Dziś Métiers d’art skupia ponad 6600 rzemieślników, którzy współpracują z CHANEL i innymi wielkimi markami modowymi we Francji i na świecie. Dziś mają nawet swój „dom”, właśnie owo 19M, gdzie odbył się pokaz. Budynek, zaprojektowany przez architekta Rudy’ego Ricciottiego dla CHANEL, znajduje się między gminą Aubervilliers a 19 dzielnicą Paryża. Zgromadzili się tu najlepsi rzemieślnicy Europy.

Zaprezentowana na pokazie kolekcja Métiers d’art jest niezwykle wyrafinowana, z tweedowymi kurtkami z bluzowymi rękawami, haftem w stylu graffiti w kolorowych koralikach Lesage i swobodnymi płaszczami noszonymi rozpiętymi. Do tego piękne makijaże (te o których marzę), wielkomiejskie fryzury, dużo pięknych tkanin i boskiej biżuterii. Do obejrzenia i zachwycania się na YouTube CHANEL.

Agnieszka
Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *