Kolejny piękny OUD

Po kilku zapachach z nutą OUD w kolekcji Francisa Kurkdjiana pojawiły się perfumy słodsze, cieplejsze, bardziej otulające od poprzedników, czyli Oud Satin Mood. Przypominają nuty gourmand, słodzą chwilę wanilią i różą (turecka i bułgarska), ogrzewają. Idealnie pasują do polskiego klimatu, gdzie przez pół roku trzeba się ogrzewać wieczorem i za dnia, a kolejne pół przynajmniej wieczorem.

Fot. IG Perfumeria Quality

Zaczyna się cieplejszy czas, co w Polsce i tak oznacza chłodne wieczory. I na takie chwile Oud Satin Mood będzie pięknie pasował. I choć zapach ma już 7 lat (premierę miał w 2015 roku), to wciąż wymieniany jest jako jeden z najciekawszych wśród słodkich perfum świata. Lubią go kobiety i mężczyźni. Każdy kto lubi waniliowe i różane klimaty z nutą orientu, polubi ten zapach. Jednym z głównych składników perfum jest żywica agarowa – cenna, rzadka i obecnie jedna z najdroższych esencji stosowanych w przemyśle perfumeryjnym. To właśnie ona, obok wanilii, jest w nucie bazy.

Fot. I.Iriser/Pexels

Sam Francis Kurkdjian od 15 roku życia wiedział, że zostanie perfumiarzem. Karierę zaczął od stworzenia kultowego zapachu „La Male” dla Jeana Paula Gaultier w 1995 roku. Potem kreował perfumy dla marek: Dior, Guerlain, Lanvin, YSL, Narciso Rodriguez, Acqua di Parma. We wrześniu 2009 r. otworzył w Paryżu własny dom perfumeryjny. Rok później wykonał na Expo w Shanghaju instalację pachnących baniek mydlanych we francuskim pawilonie. W latach 2006-2008 miał własną pachnącą fontannę w Wersalu. I szczęśliwie jego talent poznał i docenił świat, a na każdą kolejną premierę Kurkdjiana fani perfum czekają z zapartym tchem. Te perfumy i inne zapachy domu perfumeryjnego Francisa Kurkdjiana można kupić w perfumerii Quality Missala (także online).

Agnieszka
Agnieszka

Im więcej mam lat, tym temat urody jest ważniejszy. Wymaga pracy, uważności i dbałości. Tym chętniej o tym piszę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *