Szampon w kostce

Przetestowałyśmy szampon w kostce. Początkowo mycie nim włosów wydaje się dziwne, ale to jedynie kwestia nawyków. Kostka mydli się podobnie jak mydło. Tyle, że zamiast w ciało, mydlinę wcieramy we włosy. Efekt? Czyste i lśniące. I zdrowsze, bo kostka z natury ma mniej konserwantów. Z pewnością nie jest to sposób dla wszystkich. Ktoś powie: to szampony w płynie byy ułatwieniem, a kostka to powrót do przeszłości. Ok, ale czasem warto zrobić kilka kroków w tył. A z pewnością warto spróbować.

Żeby zadbać o włosy nie potrzeba worka produktów. Warto podejść również do tej przestrzeni pielęgnacji ekologicznie. Szczególnie, jeśli myjemy włosy codziennie. Szampon w kostce, podobnie jak mydło, jest wydajny i bogaty w składniki pielęgnacyjne.

Moda na życie bez plastiku już dawno przestała być jedynie modą, a stała się stylem życia. Jednak największa rewolucja zachodzi w naszych łazienkach. A że obie chcemy żyć eko, postanowiłyśmy przetestować szampony w kostce od Starej Mydlarni. Polska marka opracowała trzy receptury mydeł, na bazie łagodnego, biodegradowalnego detergentu z oleju kokosowego. Co ważne, kosmetyki nie mają w składzie siarczanów i konserwantów. Okrągłe szampony zamknięte w wielorazowych opakowaniach są odpowiednie do każdego rodzaju włosów. Zawierają odżywcze masło shea, które regeneruje, wygładza i nawilża włosy. Są wzbogacone o nawilżający panthenol, witaminę E która pozwala wzmocnić włosy i inlulię, która nadaje włosom gładkość i zdrowy blask. Szampony pachną przepięknie, świetnie się pienią, ale nie wysuszają włosów i są bardzo wydajne. Mała kostka wystarcza na 75 myć czyli jest trzy razy bardziej wydajna niż tradycyjny szampon.

Szampony w kostce są sprzedawane w wielorazowych opakowaniach. Przy kolejnych zakupach można więc nabyć wyłącznie kosmetyk, a słoiczek i zakrętkę wykorzystać ponownie.

W laboratoriach Starej Mydlarni powstały trzy szampony w kostce:  z linii Organic Hair o łagodnym zapachu grapefruita, Citrus Wood for Men o intrygującym drzewnym zapachu, oraz Scottish for Men o lekko morskim, typowo męskim zapachu. Wszystkie świetnie nadają się do codziennej pielęgnacji włosów. Są też genialnym rozwiązaniem dla podróżników! Można je bez obaw zabrać do bagażu podręcznego.

Testowałyśmy Szampon w kostce marki Stara Mydlarnia, Cena: 70g/26zł

Agnieszka
Agnieszka

Im więcej mam lat, tym temat urody jest ważniejszy. Wymaga pracy, uważności i dbałości. Tym chętniej o tym piszę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *