O kremie i wodzie – czyli rytuały Aleksandry Syper

Aleksandra Syper, kosmetolożka z kliniki Plowiecki – uwielbia swój zawód. Opowiada o nim z pasją a zabiegi wykonuje fantastycznie! Robiła mi zabieg regenerujący kosmetykami Mesoestetic, z masażem, i było wybornie. Ola kocha psy, dużo biega i jeździ na rowerze. A do tego słucha rapu… Opowiedziała mi jak dba o siebie, o czym nigdy nie zapomina i co sprawia, że wygląda pięknie i młodo.

Aleksandra Syper, Klinika Plowiecki

„Krok 1. Oczyszczanie – Pierwszym elementem codziennej pielęgnacji powinno być oczyszczanie. Do pozbycia się nadmiaru sebum, pozostałości martwego naskórka, kurzu ,brudu i resztek makijażu używam żelu do codziennego oczyszczania z kwasem azelainowym marki Dermamedica. 

Żel do mycia twarzy Dermamedica

Krok 2 Tonizacja – tonizowanie to jeden z najczęściej pomijanych elementów codziennej pielęgnacji a jest on niezbędny! Po myciu, a właściwie po każdym kontakcie z wodą, naturalne PH zostaje zaburzone. Dlatego właśnie ważnym elementem w pielęgnacji jest tonizacja. Do tego etapu pielęgnacji używam produktu z marki Mesoestetic Hydratonic mist. To łagodny tonik o właściwościach nawilżających.

Krok 3 . Po tonizacji zawsze pamiętam o aplikacji kremu na dzień. Dopiero wtedy skóra jest gotowa na kolejny etap pielęgnacji. Mój ulubiony krem to Dermomedica Azelaic. To specjalistyczny produkt o działaniu przeciwzaskórnikowym i rozjaśniającym. 

Aleksandra Syper: „Jeśli słońce – zawsze z kremem z filtrem”

Krok 4 ochrona spf. Tu wybieram krem SPF Mesoestetic Melan 130 Pigment Control. Ochrona przed promieniami UVA i UVB jest bardzo ważnym elementem pielęgnacji nawet w pochmurne dni. Lekka konsystencja o uniwersalnym kolorze ujednolica koloryt skóry i redukuje niedoskonałości. Krem nadaje się do każdego rodzaju skóry i jest idealny do stosowania po silnych zabiegach peelingujących. Zapewnia bardzo wysoką ochronę przeciwsłoneczną dzięki połączeniu filtrów mineralnych i chemicznych: 134 UVB; 67 UVA. Zawiera też biologiczne filtry HEV+IR.

Krem z filtrem marki Mesoestetic

Krok 5 – nawodnienie – to również kluczowy element codziennej pielęgnacji. Powinnismy dbać o naszą skórę także od wewnątrz – dlatego bardzo ważne jest picie odpowiedniej ilości wody. Aby utrzymać ciało w dobrej kondycji stosuję peelingi gruboziarniste oraz masaże rolerem. Do tego czasem ujędrniającą bańkę chińską.   

Agnieszka
Agnieszka

Im więcej mam lat, tym temat urody jest ważniejszy. Wymaga pracy, uważności i dbałości. Tym chętniej o tym piszę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *