Minerały na skórę, czyli o rollerach

Wszyscy, którzy mnie znają, wiedzą o mojej chorej obsesji na punkcie kamieni. Mam już ich z 40000 i czuję, że będę je zbierać do końca mojego żywota. „Kamieniomania” ostatnimi czasy rośnie też u innych, w tych mega ciemnych i słabych czasach. Jak widać większość z nas potrzebuje resetu i powrotu do korzeni. Ponieważ mama sugeruje mi tu pisać głównie o urodowych rzeczach, nie mogę pojechać długim esejem na temat sinusoidy czasów i powrotu do romantyzmu przez Gen Z (chociaż kusi to BARDZO) przedstawię wam krótki tekst na temat tego, jak można wykorzystywać magiczne zdolności minerałów w skincare, wcale nie będąc wiedźmą czy inną szeptuchą!

(c) Dermstore

Rollery

W sklepach znajdziemy głównie dwa rodzaje rollerów – jadeitowy i kwarcowy (a dokładnie z kwarcu różowego). Wybór może okazać się wcale nie taki trudny, bo okazuje się, że właściwości tych obu kamieni są do siebie bardzo podobne. Jedną z ważniejszych różnic jest to, że roller kwarcowy bardziej trzyma chłód, niż jadeitowy. Natomiast ten drugi ceniony jest za swoje wartości lecznicze: stymuluje krążenie limfy i domyka pory. Ale nie tylko – jadeit i kwarc różowy różnią się dość mocno na poziomie energetycznym i czy wierzymy w to czy nie, fajniej zaopatrzyć się w ten najbardziej zbliżony do naszych potrzeb.

(c) Anna Shvets

Kwarc różowy

Uzdrawia na poziomie fizycznym i emocjonalnym poprzez rezonującą z otoczeniem energię miłości. Praca z tym kryształem pomaga uzdrowić stare negatywne emocje, takie jak złość, niechęć, strach czy zazdrość. Będąc uwolnionym lepiej odczuwamy otoczenie, rozwijamy swoją wyobraźnię i odnajdujemy drogę do szczęścia. Dobrze jest umieścić kwarc różowy w sypialni, ponieważ dzięki jego pełnej miłości energii wstajemy wypoczęci.

Właściwości lecznice tego kamienia koncentrują się głównie wokół serca i spraw duchowych. Sprzyja budowaniu silnych więzi duchowych z boskością, ziemią i wszechświatem.

Jego wibracje wnikają głęboko w ciało, rozpuszczają uczucie rozpaczy i lęku a zastępują je uczuciem szczęścia, radości i nadziei. Ułatwiają przepływ boskiego uzdrawiającego światła. Kwarc różowy ma zbawienny wpływ na układ krążenia i serce, ze względu na to, że zmniejsza stres i napięcie. Szczególnie jest polecany dla osób z arytmią ponieważ pomaga ustabilizować nieregularne bicie serca. Umieszczony na splocie słonecznym łagodzi kaszel i zapobiega tworzeniu się zatorów.

Stosowany jest także do zabiegów upiększających – wytworzony z niego eliksir wpływa korzystnie i kojąco na skórę, uelastycznia ją i eliminuje zmarszczki.
Stymuluje organizm do uwolnienia się od nadmiaru płynów i zanieczyszczeń, a także eliminuje zawroty głowy. Ma bardzo korzystny wpływ na kobiety, które mają problem z zajściem w ciążę, gdyż zwiększa płodność, zmniejsza problemy seksualne, a także wpływa kojąco na matki z depresją poporodową.

https://akademiaducha.pl/kwarc-rozowy/
(c) cottonbro

Jadeit

Jadeit jest ogromnie ceniony ze względu na swoje właściwości metafizyczne. Jest to Kamień Marzeń, czczony zarówno w starożytnych kulturach, jak i dzisiaj. Pomocny, by uzyskać dostęp do świata duchowego, wgląd w wiedzę rytualną, pobudzić kreatywność i zrealizować marzenia. Jest ceniony jako ochronny talizman, zapewniający długie życie i spokojną śmierć, jest również uważany za potężny kamień uzdrawiający. To amulet szczęścia i przyjaźni. To mądrość rozpraszająca negatywne energie i zachęcającą do zobaczenia nas takimi, jakimi naprawdę jesteśmy.

Ten minerał jest kamieniem spokoju pośród burzy. Jego działanie równoważy nerwy i łagodzi rytm serca. Kawałek jadeitu, trzymany w kieszeni lub na wisiorku, ładuje naszą energię i chroni przed chorobami. Wspiera również energię chi, czyli siłę życia.

Jadeit doskonale nadaje się do leczenia poczucia winy i skrajnych przypadków defetyzmu. Leczy także „patologiczną normalność” – nadmierne pragnienie przystosowania się do grupy, postawę podążania za przywódcą lub kompulsywne pragnienie poddania się ogólnej opinii, bez względu na koszty.

Jako kamień podróżny, ten zielony kamień zapobiega chorobom podczas wakacji, jest korzystny dla osób podróżujących samotnie. Chroni też dzieci i zwierzęta domowe przed zbłąkaniem lub zranieniem podczas podróży. Jest doskonały do ​​uprawiania turystyki pieszej, ogrodnictwa lub relaksu na zewnątrz. 

Jadeit jest kamieniem uwalniającym negatywne myśli i drażliwość oraz uspokajającym umysł. Stabilizuje osobowość, integrując umysł z ciałem, stymulując pomysły i czyniąc zadania mniej złożonymi i łatwiejszymi do wykonania. Umieszczony na czole przynosi wnikliwe sny. Poprawia też zapamiętywanie snów i uwalnia tłumione emocje poprzez procesy senne.

https://akademiaducha.pl/moc-kamieni-jadeit-zielony-kamien-marzen/
(c) Laser Clinics Australia

Jak ich używać i jakie są ich właściwości dla skóry?

Polecam roller przed użyciem schować do lodówki (nie zamrażalnika broń boże!), przynosi wtedy tyle ukojenia, że nawet pies sąsiada wyjący cały dzień nie wytrąci Cię z zen. Może to zrobić chyba tylko pusta lodówka ale jak zaopatrzysz się w oba rollery to zawsze jak ją otworzysz to przynajmniej będzie schłodzony drugi!

Właściwości rollera:

 • drenaż limfatyczny twarzy znosi obrzęki i opuchnięcia,
 • poprawia krążenie limfy,
 • przyczynia się do polepszenia metabolizmu tkanek, zwiększając ich dotlenienie,
 • delikatnie poprawia owal twarzy (w zależności od częstotliwości użytkowania i ogólnej kondycji skóry),
 • zmniejsza wydzielanie sebum,
 • przyjemnie chłodzi,
 • poprawia koloryt skóry,
 • usuwa oznaki zmęczenia,
 • przynosi ukojenie.

Kamiennych masażerów do twarzy używamy na świeżo oczyszczoną skórę, bez żadnych kosmetyków. Jeżeli czujemy, że potrzebujemy tego delikatnie większego „umph” polecam na przykład lekki olejek lub krem pod oczy, aby uzyskać lepszy poślizg i mocniejsze odczuwanie masażu.

Masowanie twarzy zaczynamy od środka twarzy, wykonując ruchy na zewnątrz, w kierunku węzłów chłonnych. Najpierw roluj czoło, zaczynając od jego środka w kierunku skroni. Później przejdź od skroni w dół, sięgając do ucha. W kolejnym kroku zajmij się policzkami. Zacznij od miejsca przy skrzydełkach nosa i kieruj się do ucha. Trzymaj się zasady od wewnątrz na zewnątrz. Podobnie postępujemy ze skórą na brodzie i pod oczami. W tym miejscu użyj mniejszego kamyczka na rollerze i kontroluj swój ucisk, aby nie był za mocny, ponieważ skóra pod oczami jest niezwykle delikatna i cienka, więc łatwo o siniaka. Nie zapominajmy również o szyi i dekolcie.

Taki masaż powinnyśmy wykonywać parę razy w tygodniu. Pamiętaj, że to głównie systematyczność przynosi efekty! A i pamiętaj żeby po użyciu myć roller, K O N I E C Z N I E!

WHERE TO BUY:

Na przykład tu / albo tu / możesz też tu (choć nie testowałam ametystowego to też może być kozak!)

W następnym poście ode mnie opowiem trochę o Gua Sha, czyli KAMIENIE CZĘŚĆ DWA! Nikt nie zatrzyma mnie i mojej miłości do skał. Może powinnam zacząć też pisać o trawie 😉

Nora
Nora

Find me on: Web | Instagram

Udostępnij:
,
Most of the photos are a courtesy of pexels.com.

Komentarzy: 2

 1. 20 października 2020 / 19:43

  Witam
  Zapraszam do naszego sklepu z kamieniami naturalnymi w Warszawie przy ul. Piwnej 3/5.
  Mamy bardzo konkurencyjne ceny minerałów.
  Więcej jest na naszej stronie mineralsplanet.pl Mamy tysiace kamieni z różnych stron świata.
  W sklepie internetowym jest teraz malo produktow więc proszę się tym nie sugerowac. W razie pytań proszę dzwonić na 693722444.
  Pozdrawiam
  Remigiusz Kacprzak

  • Agnieszka
   2 listopada 2020 / 09:02

   będziemy pamiętac:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *