Home-office dla włosów

Urodowy Home-Office? Eksperymenty z kolorami? Domowa walka z siwizną? Czas izolacji jest idealny zarówno na działania ratunkowe dla włosów jak i na szałowe eksperymenty z kolorami, zapewnia ekspert L’Oréal Paris, Paweł Zięba. I to wszystko bez wychodzenia z domu.

Fajnie, chciałabym coś zrobić z włosami. Teraz, podczas pracy z domu, często je odżywiam, olejuję, pozostawiam bez suszenia. Nie prostuję prostownicą, od lat nie odbarwiam. Ale coraz bardziej mnie nosi, by zmienić w nich coś… Ale, szczerze, nigdy w życiu nie robiłam poważnych koloryzacji w domu.

Elina Sazanova/Pexels

Krótkie szkolenie z domowej koloryzacji? Proszę bardzo! Jak tłumaczy Paweł Zięba, ekspert marki L’Oréal Paris, „koloryzację dzielimy na trzy podstawowe kategorie. Pierwszą z nich jest koloryzacja trwała. Zaliczamy do niej L’Oréal Paris Excellence Creme, Préférence oraz Colorista Permanent Gel. Jest to koloryzacja spektakularna w efekcie oraz kryjąca do 100% siwych włosów. Kategoria nr 2 to koloryzacja półtrwała. Zaliczamy do niej Casting Crème Gloss. Jest to koloryzacja bardzo miękka, naturalna, delikatna, która nie pozostawia widocznej linii odrostu. Oraz trzecia, bezpośrednia. Zaliczamy do niej Coloristę Wash Out. Pozwala on stworzyć naprawdę bajkowe efekty, które pozostają z nami na 10 do 15 myć włosów.
No dobrze, większość z nas mogłaby nawet nie farbować włosów, ale jak inaczej ukryć siwe? Kto chodził zwykle z tym problemem do fryzjera, nie wie jak to zrobić w domu. Paweł Zięba ma swoje sposoby: Do krycia białych włosów najlepsza będzie farba L’Oréal Paris Excellence Creme, która oprócz tego, że kryje do 100% białych włosów, zawiera w sobie Pro-Keratynę oraz Ceramidy, które chronią i odżywiają włosy”, tłumaczy ekspert.

Szalona koloryzacja?
A jeśli z nudów, ale też niespełnionych pragnień chcemy zabawić się i zmienić całkowicie kolor włosów? Oczywiście najłatwiej jest przyciemnić, ale znając życie – większość z nas chce rozjaśniać. Lepiej robić to etapami – od rozjaśnienia samych końcówek, w stylu ombre. Możemy tez zabawić się w kolorystów i na przykład, używając farby Préférence np. 7.43 Dublin, która jest intensywnie ruda, dodać sobie energii. Co prawda nie każdemu pasuje rudy, sama przekonałam się o tym na własnej skórze, ale czemu nie?
Wreszcie można zostać jasną blondynką o chłodnym odcieniu… Paweł Zięba tłumaczy jak to zrobić: Zaczynamy od koloryzacji Préférence Extreme Platinum, której efekty raz w tygodniu możemy wspomagać serią Elseve Color Vive Purple. Niweluje ona wszystkie złote i miedziane refleksy. Jeżeli uważamy, że nasze włosy mogą być jeszcze bardziej srebrzyste, sięgamy po farbę Préférence 10.2 bądź 10.21, której 1/3 żelu koloryzującego mieszamy z 1/3 aktywatora. Nakładamy na włosy tak, jak szampon. Dokładnie wcieramy. Po 10 minutach spłukujemy i otrzymujemy przepięknie wychłodzone włosy. Większość tych zabaw możemy zrobić sami w domu. Może poza jednym wyjątkiem – Jeśli włosy są naturalnie bardzo ciemne, bliżej bardzo ciemnego brązu, czarne lub farbowane w odcieniach nie-blond, lepiej odwiedzić fryzjera. Póki można! Jeśli jednak włosy są naturalne dość ciemne w kierunku ciemnego brązu/brązu zastosować dekoloryzację – Préférence Extreme Platinum lub ultra-rozjaśniające blondy Excellence Creme 01 lub 02, które oprócz rozjaśnienia od razu nadadzą pożądany refleks.Kto chce różane złoto – modne we wnętrzach i biżuterii, ostatnio też na głowie – Paweł poleca farbę Colorista Permanent Gel o nazwie Rose Gold lub farbę Préférence nr 7.23 lub 8.23. Efekt będzie jak… złoto.

Maska – z nowej serii Elseve Full Resist

Małe poprawki

Zdarzają się. Ekspert radzi: Jeżeli Twoje włosy są nieco zbyt żółte, wystarczy, że do mycia wykorzystasz serię Elseve Color Vive Purple. Służy ona niwelowaniu wszystkich złotych i miedzianych refleksów. Jeśli włosy po koloryzacji zrobiły się nieco zbyt szare albo fioletowe, umyj je dwukrotnie szamponem głęboko oczyszczającym.
Jeśli nie masz takiego w domu, do jednej porcji szamponu, którego używasz na co dzień dosyp dwie łyżeczki sody kuchennej. Wymieszaj, a następnie umyj dwukrotnie, solidnie włosy. Gwarantuję, że odcień zostanie wyregulowany. Natomiast jeżeli włosy mają nieco zielony charakter, przepłucz je sokiem pomidorowym. Zawarte w nim czerwone pigmenty wyregulują ich odcień.

Naprawianie

Jeśli nie w głowie ci teraz koloryzacja i dostrzegasz oznaki utraty kondycji włosów, Paweł Zięba poleca specjalny wzmacniający program do skóry głowy i włosów Elseve Full Resist od L’Oréal Paris. W zestawie są: Szampon Wzmacniający, #2 Odżywka Stop Łamliwości, #3 Wielofunkcyjna Maska Wzmacniająca to twoi sprzymierzeńcy w walce o mocne i piękne włosy. Stworzone specjalnie dla włosów osłabionych z tendencją do wypadania, aby wzmocnić je i zbudować odporność na codzienne uszkodzenia. Formuła wzbogacona w skuteczne składniki, takie jak: arginina, biotyna czy witamina B5, oferują 2x silniejsze włosy i 2x mniej włosów na Twojej szczotce, dodaje ekspert. Sprawdzimy! Na ten moment szukamy swoich kolorów marzeń i doceniamy zmianę opakowań na biodegradowalne – to fantastyczne, że coraz więcej firm pamięta o planecie.

Agnieszka
Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *