Nowość SVR Biotic czyli jak dbać o swoje dobre bakterie

O utrzymanie prawidłowej bariery ochronnej skóry dba nasza mała armia o nazwie mikrobiota. A co to takiego? Hmmm jakieś 500 gatunków różnych „zwierzątek”, czyli wirusy, grzyby, bakterie jednokomórkowe i wielokomórkowe, archeony czyli drobne jednokomórkowce. Wszystkie drobnoustroje to mikrobiota, a ich genomy to mikrobiom.

Na mikrobiotę wpływa wiele zmiennych, np.: temperatura, wiek, wilgotność powietrza, naturalna wydzielina organizmu a także płeć. Istotne są przyjmowane leki, noszona odzież, środowisko zawodowe. Gdy nasza mikrobiota jest harmonijna i „szczęśliwa”, skóra jest piękna i zdrowa, a my wyglądamy młodo. Dlatego podstawą pielęgnacji powinno być wspieranie naturalnych funkcji ochronnych skóry, które zabezpieczają ją przed promieniowaniem UV, wahaniami temperatur, wnikaniem szkodliwych drobnoustrojów i nie tylko. Jednym słowem – wspierajmy nasze skórne bakterie.


Fot: Chermiti Mohamed/Pixels

Nowoczesne preparaty pielęgnacyjne wspierają owe cenne lipidy w skórze i równocześnie dbają o delikatny mikrobiom. Produkty do codziennej pielęgnacji powinny mieć łagodne działanie, by nie naruszały i zmywały naturalnej bariery ochronnej.

„Możemy pomóc skórze w naturalnej odnowie”, tłumaczyła na webinarze SVR dr Joanna Czuwara, dermatolog, wenerolog, „Skóra ma umiejętności, by się sama broniła i regenerowała, ale jeśli ma zapewnione odpowiednie warunki – czyli pH, wilgotność, otoczenie. Starzenie się skóry to naturalne spowolnienie metabolizmu – zmniejsza się produkcja kolagenu, zwalnia odnowa komórkowa, obniża się poziom nawilżenia. Na starzenie skóry ma wpływ także nasz układ immunologiczny i promieniowanie słoneczne. Przyśpieszamy proces starzenia paląc papierosy, źle się odżywiając, pijąc zbyt dużo alkoholu, przebywając w zanieczyszczonych terenach miejskich oraz żyjąc w silnym stresie. I, co bardzo ważne, brak równowagi mikrobioty również towarzyszy starzeniu skóry”

I właśnie na pielęgnacji i utrzymaniu równowagi mikrobioty skupia się najnowsza linia SVR Biotic. W linii są cztery kremy i każdy z nich zawiera podstawowy zestaw ochronny czyli: kwas hialuronowy, probiotyki i witaminę C. I dodatkowo, każdy z nich ma inne składniki wspierające konkretne potrzeby skóry.

1. C20 BIOTIC, regenerujący i rozświetlający krem przeciwzmarszczkowy. Poprawia koloryt, wygładza zmarszczki, wzmacnia barierę ochronną. Skąd to działanie? Krem zawiera 20-procentowe stężenie witaminy C w dwóch postaciach: najnowocześniejszą formę stabilizowanej witaminy C- etylowany kwas askorbinowy, który nie zmienia swoich właściwości pod wpływem światła, temperatury, kontaktu z powietrzem oraz równie stabilną formę estrową – tetraizopalmitynian askorbylu. Dobrze wnika w głąb skóry skutecznie opóźniając pojawianie się oznak starzenia się. Efekt: znika szary, ziemisty odcień skóry, a pojawia się młodzieńczy blask. Dodatkow zmniejszają się plamy pigmentacyjne. Poza witaminą C, w kremie jest też drugi antyoksydant, czyli witamina E, która zamknięta w ochronnych kapsułkach uwalnia swoje działanie dopiero po nałożeniu na skórę – dodatkowo pięknie wygląda – jak mini, pomarańczowe drobinki, które tuż po nałożeniu na skórę idealnie się z nią łączą.

SVR C20 Biotic2. CERA BIOTIC, regenerujący i ujędrniający krem przeciwzmarszczkowy. Odżywia, poprawia elastyczność, spłyca zmarszczki, ujędrnia, wzmacnia barierę hydrolipidową skóry. Ideał dla suchej skóry. Krem zawiera ceramidy, które odbudowują barierę skórną, regenerują i chronią naskórek przed utratą wody. Poprawia elastyczność i napięcie skóry, a także łagodzi podrażnienia i dyskomfort. Dobrze odżywia i wygładza skórę. Wypełnia zmarszczki. Za to działanie odpowiadają probiotyki, niskocząsteczkowy kwas hialuronowy, stabilizowana witamina C (tetraizopalmitynian askorbylu), ceramidy oraz masło Babassu, które pomaga wygładzić skórę. Do tego gęsta, śmietanowa konsystencja i zapach konwalii i cytrusów. Cudowny okład, na przykład przed zaśnięciem, choć nie tylko.

CERA Biotic – ideał dla suchej skóry

3. HYALU Biotic. Regenerujący i silnie nawilżający żel przeciwzmarszczkowy. Nawadnia skórę. Wypełnia zmarszczki. Koi dyskomfort i wzmacnia barierę ochronną. Żel zawiera kwas hialuronowy o dwóch wielkościach cząsteczek, które działając synergicznie w głębi skóry i na jej powierzchni uzupełniają zasoby wody oraz ograniczają jej utratę. Efekt? Skóra jest dobrze nawilżona, napięta i ujędrniona. A efekt nawilżenia utrzymuje się do 48 godzin. Do stosowania przez cały rok. Za działanie to odpowiada podstawowa formuła gamy BIOTIC: probiotyki, kwas hialuronowy, witamina C, a dodatkowo kwas hialuronowy o średniej masie cząsteczkowej.

SVR HYALU Biotic

4. PEPTI Biotic – regenerujący i matujący żel wygładzający dla skóry tłustej i błyszczącej. O peptydach mówi się „botox-like” i faktycznie mają działanie napinające. Jak to działa? Peptydy wzmacniają produkcję kolagenu a kolagen, nasz największy przyjaciel, zwiększa gęstość, gładkość, elastyczność i jędrność skóry. Kontrolując produkcję sebum, wpływamy na zwężenie porów.

I na koniec, wszystkie kosmetyki z serii zapakowane są w szklany słoiczek, z bakelitową pokrywką, czyli nadają się do recyklingu. A to ważne. Doceniamy!

SVR PEPTI Biotic
Agnieszka
Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *