Ulga dla suchej skóry

Taka prawdziwa. Działająca. Marka AA już chyba wszystkim bez wyjątków kojarzy się z kosmetykami dla osób o wysokich wymaganiach. Właśnie do tej grupy jest kierowana cała linia AA Help.

Fot: Valeria Burdyka

Produkty do skóry wrażliwej są wegańskie, certyfikowane przez Fundację Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! oraz oczywiście testowane przez alergików. Cała linia została opracowana we współpracy z lekarzami dermatologii i przeznaczona jest dla skór ekstremalnie suchych i wrażliwych – czyli co drugiej po zimie.

Zastosowano również nowatorską formułę biozgodności ze skórą użytych do produkcji roślinnych składników (m. in. oleju z awokado, masła shea oraz estrów z jojoby, tworzących razem nature oil complex), co zapewnia pomoc w uzupełnieniu lipidów w naskórku i wzmacnia jego rolę chroniącą przed wpływem niekorzystnych czynników zewnętrznych.

Działanie odżywcze, uelastyczniające, nawilżające i ochronne zapewniają składniki takie jak tokoferole i kwasy tłuszczowe – głównie omega-9. Widoczne na pierwszych miejscach składniki z rodzaju emolientów tłustych (stearynian etyloheksylu, ciekła parafina i stearynian glicerolu) zapewniają zarówno okluzję (ograniczają parowanie wody przez skórę, zmiękczają ją i wygładzają) jak i kremową konsystencję, ale mimo niej produkt dobrze się wchłania.

Kompozycja zapachowa jest świeża i delikatna – od razu wiadomo, że mamy do czynienia z kosmetykiem dla alergików. Lekko prześwitująca butelka pozwala kontrolować ilość kosmetyku a użytkowanie ułatwia pompka. Jednym słowem – coś naprawdę dobrego!


Natalia Radzka

Agnieszka
Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *