Pomelo i grejpfrut w perfumach

Pomelo było pierwsze. Słodkie i soczyste. A kiedy skrzyżowano je z dziką pomarańczą powstał grejpfrut. Jest nieco bardziej cierpki, ale i bardziej aromatyczny. Oba owoce to witaminowe bomby ale także składniki perfum. Częściej spotkamy grejpfruta, ale zdarza się i delikatne cytrusowe pomelo. Oto cztery nasze ulubione zapachy z nutą tych pysznych owoców.

Fot: N.Kumar/Pexels

1. „Pomelo Riviera” z ATELIER DES ORS. Słońce, słone morze, jaśmin, kwiat pomarańczy i… pomelo. Idealny morski zapach z wybrzeża Morza Śródziemnego. Powstała cała linia tych zapachów, obok Pomelo Drive jest jeszcze Riviera Drive i Riviera Lazuli. Wszystkie są idealnie wakacyjne, ale nas uwiodło Pomelo Riviera. Owoc ten sąsiaduje z kwiatem pomarańczy, morską solą, różą, a także ciepłym cedrem.

Atelier Des Ors „Pomelo Riviera”

2. „Grapefruit” marki JO MALONE. W tej marce zawsze najdą się oryginalne, niezwykłe zapachy. Tutaj Grejpfrut to jedna z nut, a inne pasują idealnie – rozmaryn, wetiwer i mięta, ale też paczula i jaśmin. Owocowo, ale nie słodko. Raczej ziołowo i gorąco. Na lato jak znalazł. I pamiętajmy, że perfumy Jo Malone można ze sobą mieszać. Ostatnio zmiksowałam cytrusowe z Earl Grey & Cucumber i wyszło coś fantastycznego!

3. „Nectar” marki COMMODITY. Zapach swtorzony 3 lata temu przez Mathieu Nardina (twórca między innymi głośnych perfum z nutą absyntu L’Heure Verte By Kilian). W tej kompozycji niszowej marki również znajdziemy pomelo i kwiat pomarańczy (zdecydowanie zgrany duet, który lubią projektanci zapachów). Dodatkowo wzbogacony o cytrusowe neroli oraz mandarynkę i wetiwer. Tutaj pomelo jest tu jednocześnie słodkie i wytrawne, nieoczywiste. Zaskakujący zapach.

Fot. Cottonbro/Pexels

4. „Fly Away” marki MUGLER. To ciekawy miks z kolekcji Cologne. Wytrawny, cierpki zapach grejpfruta pomieszany z nutą cannabis. Perfumy te powstały w 2018 roku i stworzyła je Sonia Constant, która tworzyła zapachy dla Boucheron, Burberry i Alexandra McQueena. Konopie indyjskie ciekawie układają się z tym cytrusowym grejpfrutem. Wszystko razem jest nieco ziołowe, nieco przydymione, ale wciąż pasuje do lata. Raczej na dzień, ale od czego są eksperymenty?

Agnieszka
Agnieszka

Im więcej mam lat, tym temat urody jest ważniejszy. Wymaga pracy, uważności i dbałości. Tym chętniej o tym piszę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *