Jak myć suchą skórę?

SKóra sucha, wrażliwa i skłonna do podrażnień jest najbardziej wymagająca w kwestii pielęgnacji. A każda pielęgnacja zaczyna się od właściwego oczyszczania…

Dla cery suchej wybieramy preparaty do mycia, które muszą być łagodne i nie przesuszające. Przesuszona skóra zaczyna się bronić i wytwarza… więcej sebum. A to prowadzi do blokowania porów i powstawania wyprysków. Preparaty do mycia takiej skóry nie powinny zawierać substancji zapachowych i koloryzujących. Przeciwnie, powinny jednocześnie myś i pielęgnować.

Czy używać mydła?

Mydło mydłu nierówne. WIększość zwyczajnych mydeł w kostce faktycznie ma zasadowy odczyn i może wysuszać skórę. Jednak istenieją mydła nieperfumowane u naturalne. To na przykład słynne mydło z Aleppo, czarne afrykańskie, oraz ekologiczne mydła na bazie olejów roślinnych. Te ostatnie mają dużo gliceryny, a gliceryna ma działanie natłuszczające.

Czy syndety są dobre dla suchej skóry?

Syndet wygląda jak mydło, jest ma zupełnie inny skład. To utwardzony myjący żel. Ma odczyn pH 7 i mniej, czyli zbliżony do pH skóry. Na półkach jest wiele syndetów, a najbardziej popularny jest Dove. Najlepiej wybierać te apteczne, naturalne i nieperfumowane.

Jak wybierać żele myjące dla skóry suchej?

Wybierając żel do mycia twarzy warto sugerować się, jak zawsze, składem. Skóra sucha nie lubi podrażniających substancji barwiących ani zapachowych. Unikamy silnych detergentów, szukamy płynów jak najbliższych pH skóry.

Czy oleje myjące są dobre dla suchej skóry?

Nie każdy je lubi, ponieważ prawie się nie pienią. A są naprawdę skuteczne i dobre dla suchej skóry! Dobrze ją oczyszczają i nie pozostawiają oleistego filmu na skórze. Olejki myjące są drogą pomiędzy mydłem a olejem. Bardzo dobrze zmywają się z użyciem zwykłej wody.

Ważne dla suchej skóry jest też oczyszczanie poranne. Oczyszczamy ją, jeśli się błyszczy od nadmiaru sebum. Jeśli jednak nie jest przetłuszczona, wystarczy przetrzeć ją odrobiną toniku, hydrolatu lub płynu micelarnego. Sucha skóra nie lubi przesady. I to jest plus.

Agnieszka
Agnieszka

Im więcej mam lat, tym temat urody jest ważniejszy. Wymaga pracy, uważności i dbałości. Tym chętniej o tym piszę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *