Kolagen w kremie SVR

Tak, kolagen jest największym hitem ostatnich lat w kosmetyce. Wiele się o nim pisze i mówi, powstają kolejne badania. Naturalny kolagen jest dla skóry skarbem i dobrodziejstwem. Kolagen to białko występujące praktycznie we wszystkich tkankach – ścięgnach, skórze, chrząstkach u ssaków. U nas, ludzi, występuje prawie trzydzieści typów kolagenu. Daje elastyczność i moc. Pomaga w gojeniu ran, dodaje sprężystości. Z wiekiem niestety jest go coraz mniej… i dlatego właśnie laboratoria kosmetyczne na całym świecie szukają najlepiej przyswajalnej formy kolagenu, by pomagać nam dostarczać kolagen do skóry.

SVR COLLAGEN BIOTIC

I tu francuska firma SVR stworzyła odpowiedź na nasze kolagenowe potrzeby – COLLAGEN BIOTIC, czyli krem z kolagenem, kwasem hialurynowym, probiotykami i witaminą C (jednym słowem krem, który jest idealnym koktajlem dla dojrzałej skóry. Kolagen, który mamy w tym kremie jest pochodzenia roślinnego – identyczny z fragmentem ludzkiego kolagenu typu I (pochodzący z plazmitu bakteryjnego), wytworzonym w oparciu o roślinną biofabrykę. Jak działa? Cudownie! Uzupełnia ubytki kolagenu w skórze, poprawia napięcie skóry i stymuluje syntezę naszego własnego kolagenu. W składzie jest też naturalne masło shea, które wspiera barierę ochronną skórę,  maltodekstryna oraz probiotyk pochodzący od przyjaznych bakterii kwasu mlekowego.

SVR COLLAGEN BIOTIC

Kto lubi pielęgnację w zestawach, krem ten świetnie połączy się ampułkami SVR (witamina C, B, lub ochronna ampułka z filtrem SPF30). Ja lubię z witaminą B. Krem idealnie wspomaga pielęgnację przeciwtrądzikową, ale przede wszystkim przeciwzmarszczkową. Sprawdzi się przy cerze tłustej, dzięki właściwościom pochłaniającym nadmiar sebum (tu działa krzemionka). I jeszcze słowo o konsystencji. Idealnie kremowa i gładka i w dodatku z pięknym delikatnym zapachem. Już go lubię.

Agnieszka
Agnieszka

Im więcej mam lat, tym temat urody jest ważniejszy. Wymaga pracy, uważności i dbałości. Tym chętniej o tym piszę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *