Masaż głowy – by rozluźnić mięśnie twarzy

Wreszcie go spróbowałam. Godzina masażu skalpu to tak niezwykłe rozluźnienie mięśni całej twarzy, że aż trudno uwierzyć, gdy czuje się tę lekkość. Najlepiej oczywiście połączyć z masaże twarzy i to z japońskimi technikami, a wtedy osiągnie się i relaks i piękno.

O masażu twarzy napisano juz wiele. Jego dobroczynny wpływ na skórę i mięśnie twarzy (czyli jej stelaż) jest znany od setek lat. Masaż poprawia kolorytu i jędrność, spłyca zmarszczki i wygładza. Co ważne – redukuje napięcie mięśniowo – powięziowe, odblokowuje zastoje limfy, pobudzają produkcję elastyny i kolagenu oraz pobudza ją do regeneracji, a także dotlenia. Efekt? Poprawa owalu twarzy i lekki bezinwazyjny lifting.

Fot. Pixabay

A po co masować głowę? Jak tłumaczy Rita, założycielka Margari Beauty i ekspertka od masażu głowy, twarzy i faceplastic: „Masaż głowy poprawia krążenie krwi, skutecznie likwiduje ból głowy i zmęczenie, zwiększa porost włosów. Skóra głowy pokryta jest gęstą siatką receptorów i zakończeń włókien nerwowych to powoduje, że jej dotykanie i masowanie może szybko przynieść ulgę w przypadku napiętej skóry głowy i odprężenie całego organizmu. Pod wpływem masażu wydzielane są „hormony szczęścia” – endorfiny. Masaż głowy Margari Beauty jest mięśniowo-powięziowy i oprócz wszystkiego działa i na estetykę twarzy”. Dodatkowo masaż taki zmniejsza ból głowy, migreny, poprawia ukrwienie skóry głowy i odpływ krwi żylnej i limfy, usuwa napięcie oraz odpręża, niweluje zmarszczki na czole, obrzęki wokół oczu, bruzdy nosowo-wargowe, zmarszczki między brwiami pomaga w walce z bruksizmem.

Jedyne przeciwwskazania to podwyższone ciśnienie krwi, łuszczyca, łupież tłusty. Masaż głowy obejmuje dekolt, tylną cześć szyi, skórę głowy, czoło. To ulga i relaks. Super!

Fot: Pixabay

Agnieszka
Agnieszka

Im więcej mam lat, tym temat urody jest ważniejszy. Wymaga pracy, uważności i dbałości. Tym chętniej o tym piszę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *