Proste rady by zatrzymać młodość

To wpis 40-latki, która niegdyś kochała słońce. Bardzo, bardzo, za bardzo. Efekt jest taki, że dziś mam trzy duże przebarwienia doprowadzające mnie czasem do szału, bo przykrywa je tylko bardzo kryjący podkład, a jak wiadomo, z wiekiem unikamy tych kryjących bo potrafią mocno wysuszać skórę. Bo słońce to oczywiście energia, witamina D i piękna opalenizna, ale niestety również proces fotostarzenia.

Zbadano, że to właśnie słońce najbardziej postarza naszą skórę. Na drugim miejscu są uszkodzenia w DNA komórek spowodowane przez wolne rodniki, a na trzecim utrata wilgotności w skórze. Słońca możemy używać z umiarem, na wolne rodniki wymyślono antyoksydanty (kosmetyki z nimi należy nakładać rano, by nas cały dzień chroniły!), a nawilżenie – to już kwestia nasze staranności w pielęgnacji.

To jeszcze słowo o słońcu. Pisałyśmy tu wiele razy o filtrach. Ale kilka osób pytało nas ostatnio kiedy je właściwie nakładać i jak, skoro to już kolejna warstwa. No tak, są kremy które jednocześnie nawilżają i mają filtr, a czasem są w połowie fluidem i wtedy poradzą sobie z kilkoma problemami na raz. Najczęściej jednak używamy ich osobno. Warto tuż po umyciu twarzy nałożyć krem nawilżający, by zdążył się wchłonąć. Krem z filtrem nakładamy jako ostatni kosmetyk pielęgnacyjny – zawsze na KOŃCU.

A na wieczór należy te wszystkie warstwy pięknie i dokładnie zmyć. Demakijaż jest jak alkohol. Jak masz 20 lat możesz poszaleć, wypić parę drinków i iść spać bez demakijażu. A rano wciąż jesteś piękna. Po 40-tce też jesteś piękna, ale jak pijesz nieco mniej, uzupełniasz wodę w organizmie i koniecznie zmywasz makijaż.

Testuję ostatnio bardzo fajny syndet olejowy do zmywania twarzy od marki Dermika. Lubię Dermikę za dobre składy, fachowe podejście do urody i transparentność. I powiem wam… cudownie myje twarz. Załączam opis producenta i zgadzam się z każdym punktem:)

Działanie:    

  • Skutecznie zmywa makijaż i wszelkie zanieczyszczenia bez naruszenia równowagi fizjologicznej skóry.
  • Nie wysusza i nie ściąga skóry.
  • Regeneruje naskórek i uzupełnia niedobory składników odżywczych w skórze.
  • Tworzy warstwę okluzyjną na naskórku.
  • Nie dopuszcza do przenikania pyłów zawieszonych.
  • Dzięki formule Anti-Pollution stymuluje odporność naskórka i jego funkcje obronne.

Dermika ma też fajną linie do dojrzałej skóry Oilage. Napiszę o niej coś więcej niebawem.

Agnieszka
Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *