Esencje kosmetyczne

To nie tylko piękna nazwa. Esencja to naprawdę koncentrat wszystkiego, co najlepsze dla skóry. Azjatki uważają esencje za kluczowe w pielęgnacji zmęczonej skóry. Spróbujecie?

Co to są esencje kosmetyczne?

Esencje to preparaty przeznaczone do zadań specjalnych o skoncentrowanej formule (z aminokwasami, witaminami i minerałami w składzie). 

Mimo tak pełnego składu konsystencję mają zwykle lekką i wodnistą, czasem tylko są nieco lepkie, jeśli w ich skład wchodzi olejek. Tych bardziej gęstych esencji używa się zwykle miejscowo, np. pod oczy czy wokół ust. 

W zależności od składu esencje mogą nawilżać, spłycać zmarszczki, zwężać pory a także dodawać blasku. Skóra, która regularnie otrzymuje bogactwo składników zawartych w esencjach będzie dawała uczucie gładkości, będzie się szybciej regenerowała i nabierze jasności.

Dla kogo esencje?

Esencje pomogą szare, zmęczonej skórze. W pielęgnacji azjatyckiej o esencjach mówi się, że to woda, która czyni cuda. Tymczasem jest to po prostu dobre połączenie lekkość toniku i mocy serum. Esencje pomagają chronić skórę przed utratą wilgoci, więc szczególnie poleca się jej w pielęgnacji skór suchych.

Jak stosować esencje?

Bezpośrednio po toniku, a przed nałożeniem serum lub kremu. Kosmetyki pielęgnacyjne zwykle nakłada się od najlżejszego po najbogatszy (z wysoką koncentracją substancji aktywnych) oraz najcięższy pod względem konsystencji(krem i maska).

Esencję nakładamy podczas oczyszczania twarzy. Rano i wieczorem. Wklepujemy je delikatnie palcami, nie wcieramy. Tuż po aplikacji nakładamy serum lub krem.

Przetestowałyśmy esencję RESIBO

Energetyzująca esencja odmładzająca Resibo ma w składzie  dzienną porcję antyoksydantów, co ma przywrócić skórze witalność. Już po pierwszym zastosowaniu widać i czuć różnicę w nawilżeniu i napięciu skóry. Pomaga też w sytuacjach „awaryjnych”, jak nadmierne zmęczenie czy niewyspanie. Świetnie sprawdzi się u osób, które spędzają wiele czasu w klimatyzowanych pomieszczeniach czy długo podróżują samolotami. Stosowana regularnie regeneruje skórę, poprawia jej napięcie i wizualnie odmładza. Przyjemnie się stosuje!

Agnieszka
Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *