Skwalan cud pielęgnacji

Skwalan to nowy hit w dziedzinie pielęgnacji, substancja, którą i tak mamy w skórze, choć czasem za mało. Składnik ten wchodzi w skład sebum, tj. zewnętrznej warstwy lipidowej, która zapewnia ochronę skóry, jej miękkość, elastyczność, nawilżenie. Walczy też ze szkodliwymi  bakteriami i grzybami. 

Skwalan jest antyoksydantem. Chroni lipidową strukturę skóry przed utlenianiem i wolnymi rodnikami. Wzmacnia naturalną barierę lipidową skóry i lekko natłuszcza. Ze skwalanem jest jak z wieloma bezcennymi substancjami w naszym organiźmie. Z wiekiem jest ich coraz mnie. Dlatego spada nam jędrność i elastyczność skóry. Co można zrobić by sobie pomóc? Stosować pielęgnację z tym niezwykłym składnikiem. Poza jego własnymi właściwościami odbudowującymi, skwalan stanowi doskonały nośnik dla biologicznie aktywnych składników rozpuszczalnych w tłuszczach. Sam pomaga i pomaga innym… pomagać.

Skwalan z trzciny cukrowej

Najczystszy i najstabilniejszy skwalan pozyskuje się z trzciny cukrowej. Ma on postać ultralekkiego, bezzapachowego i hipoalergicznego, doskonale wchłaniającego się olejku, nie pozostawiającego „tłustego” uczucia. Jego drobne cząsteczki głęboko wnikają w skórę a tam odżywiają ją, przywracają gładkość, elastyczność i odpowiedni stopień nawilżenia. Poprawia się koloryt skóry oraz spłycają drobne zmarszczki.  Skwalan z trzciny cukrowej jest idealny dla każdego rodzaju cery, również delikatnej i wrażliwej. Nie podrażnia i nie zatyka porów.

Jak stosować skwalan?

Najlepiej jako zamiennik kremu lub olejek do twarzy. Sprawdzi się też jako serum pod oczy, dodatek do ulubionego kremu, a nawet olejek do włosów i paznokci. Jeśli stosujemy go jako olejek 100% wystarczy nanieść go na oczyszczoną, wilgotną skórę. Delikatnie, okrężnymi ruchami wmasowywać aż do całkowitego wchłonięcia. Może też być  bazą lub dodatkiem do innych olejów. Wtedy trzeba wymieszać porcję skwalanu i innego wybranego oleju na dłoni, nanieść na oczyszczoną, wilgotną skórę i wmasować do całkowitego wchłonięcia. Po otwarciu buteleczki ze skwalanem należy ją przechowywać w miejscu suchym i ciemnym, najlepiej w temperaturze pokojowej.

Testowaliśmy skwalan z Ministerstwa Dobrego Mydła (olejek)30ml – 38zł,

Agnieszka
Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *