Ratunek dla skóry zimą, czyli 5 sposobów na ochronę wyglądu i samopoczucia

Czerwone policzki, wysuszona skóra, spierzchnięte usta, poczucie swędzenia i dyskomfortu. Sucha, ściągnięta i pozbawiona blasku skóra to częsty widok zimą. Zwyczajna pielęgnacja może nie wystarczyć. Pewne dobre dla skóry składniki warto dostarczać także od środka.

Olga Szemley (Yogattractive)

Nakarmić ciało

Pierwszym zimowym trikiem na urodę i samopoczucie jest odpowiednia dieta. Zima to czas na gorące, odżywcze zupy, rosoły, zupy mocy, zdrowe tłuszcze, w tym Omega-3! Nie wychładzajmy się zimnymi przekąskami. Pomóżmy ciału zagrać się od środka ciepłymi posiłkami i energią z dobrego pożywienia.

Ostrożne mycie

Ważna jest ochrona płaszcza hydrolipidowego bez nadmiernego zmywania tej istotnej warstwy twarzy i ciała. Idealne do mycia są oleje micelarne, które w stu procentach respektują płaszcz ochronny skóry. Jeśli go nie naruszymy, cera nawet bez zaawansowanych serum będzie miała się całkiem dobrze.

Gorące kąpiele

Oczywiście, że rozgrzewają, ale jednocześnie mogą przesuszać. Dlatego powinniśmy korzystać z nich z umiarem, zawsze dodając do wody parę kropli odżywczego olejku. Tuż po wyjściu z wanny w jeszcze wilgotne ciało wmasujmy mieszankę olejów bogatą w witaminę E i ceramidy (na przykład Baza Olejowa Premium Yogattractive). Ważne, by oleje były niskocząsteczkowe, dla szybkiego wchłaniania bez tłustego efektu.

Masowanie

Aby nasza cera była idealnie odżywiona i przyjęła wszystkie doskonałe kosmetyki pielęgnacyjne powinniśmy zadbać o jej właściwe ukrwienie. A tego nie zapewni nic, poza masażem. Warto stosować różne formy automasażu, choćby tylko przez parę minut dziennie. W sieci jest wiele propozycji automasaży, w tym sprawdzony, autorski mini-masaż Yogatwarzy na dopieszczenie cery zimą znajdziemy na stronie Yogatrractive.

Nutrikosmetyki

Nutrikosmetyki przyjmujemy w postaci kapsułek, ampułek, tabletek czy płynów i mają być one dopełnieniem klasycznej pielęgnacji zewnętrznej, wspomagającym stan skóry, paznokci i włosów. Ponieważ głównym budulcem skóry jest kolagen i ceramidy, warto poszukać dobrej jakości suplementów z tymi składnikami. Kolagen nazywany jest płynnym liftingiem dla skóry, ponieważ odbudowuje jej głębokie struktury, co skutkuje większą sprężystością i jędrnością cery, ale działa również regenerująco na wyściółkę jelit. Gdy do kolagenu dodamy siarki organicznej MSM, zwiększamy bioaktywność kolagenu niemal dwukrotnie (ten z Yogattractive ma w dodatku pyszny smak). Ten duet ma też działanie przeciwzapalne i kojące w przypadku trądziku. Ceramidy to z kolei dobrze znany składnik kremów i olejków. Ich skuteczność wzrasta jednak wielokrotnie dopiero przy doustnym podaniu. Ceramidy działają jak spoiwo komórkowe: powstrzymują utratę wilgoci przez naskórek a także są najsilniejszym znanym stymulatorem wzrostu zdrowych włosów.

Nora
Nora

Find me on: Web | Instagram

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *