Jak używać płynów micelarnych

Jak najczęściej – mogłaby brzmieć prosta odpowiedź. I mnóstwo w niej prawdy. Bo płyny micelarne to pomoc z wrogiem zewnętrznym czyli zanieczyszczeniami powietrza is smogiem, oraz z wrogiem wewnętrznym czyli zbierającym się powierzchni skóry nadmiarem sebum. Płyn micelarny jest jak odkurzacz i magnes w jednym. Jak to działa?

Nasz tytułowy płyn jest roztworem wodnym, w którym pływają mikroskopijne kuleczki, czyli właśnie micele. Tworzą one związki chemiczne o niesamowitych właściwościach. Potrafią bowiem przyciągać wodę i odpychać tłuszcze, zaś ich wewnętrzną część tworzą cząsteczki, które skutecznie odpychają wodę, a jednocześnie wiążą się z tłuszczami. Działanie miceli można porównać do pracy magnesu, który przyciąga i pochłania nadmiar tłuszczu z naszej skóry, a zarazem rozpuszcza pozostałe zanieczyszczenia. Dlatego micele stały się bazą dla idealnych substancji oczyszczających.

Każdemu przypasuje inny płyn,

Dla osób z wrażliwą skórą ogromne znaczenie ma fakt, że płyn micelarny nie narusza warstwy hydrolipidowej naskórka. Co oznacza, że większość kobiet, która ma skłonności do zarumienionych policzków, zaczerwienionej skóry i nadwrażliwości na kosmetyki – może używać go spokojnie. Ale spokojnie to mało. Kto zazna ich działania ten będzie ich używał z radością i nadzieją na wreszcie czystą i ukojoną skórę twarzy.

Jeśli ktoś miał wątpliwości, czy używać płynów micelarnych to zdaje się pandemia wybiła mu z głowy te pytania. Co druga z nas skarży się na problemy skórne w związku z noszeniem maseczek. Pisałyśmy już o tym kilka miesięcy temu. I nic tak nie pomaga jak przemycie twarzy płynem micelarnym zaraz po zdjęciu maski, a potem wklepanie toniku. My robimy to regularnie.

Są kosmetyki, które dobrze mieć na półce, albo takie, które fajnie jest czasem użyć. Jednak gdyby trzeba było wybierać i mieć tylko kilka produktów, płyn micelarny znalazłby się w pierwszej trójce pielęgnacji. Zresztą zaraz obok toniku. Zatem – jak często stosować płyn micelarny? Rano, wieczorem i w ciągu dnia. Wystarczy nałożyć odrobinę płynu na wacik i przetrzeć skórę. Ostatnio Bielenda wypuściła bardzo wygodne chusteczki nasączone płynem micelarnym. Idealne do torebki i na wyjazdy. Płyny micelarne nie są drogie. Zwykle znajdziecie w drogeriach półlitrowe opakowania za kilkanaście złotych.

Nora
Nora

Find me on: Web | Instagram

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *